Playspot - všeobecné informace

playspot KalikovakV Plzni, která leží na soutoku čtyř řek, nebylo dlouho žádné tréninkové místo pro jízdu na divoké vodě. Vodáci se rozhodli tuto situaci změnit a po mnoha letech dospělo jejich úsilí ke zdárnému konci. Na podzim loňského roku byla dokončena stavba nového českého playspotu Kalikovák - místa pro trénink freestyle kayakingu a jízdy na divoké vodě. Vše se podařilo díky značné podpoře města Plzeň, veřejné sbírce, vstřícnému přístupu majitelů Kalikovského mlýna, společnosti Metrostav Divize 6 a v neposlední řadě i úsilí samotných plzeňských vodáků. Ti přispěli nejen financemi, ale sami přiložili ruku k dílu. 

Playspot Kalikovák najdete v Plzni na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna - mapka zde. Playspot je vybudován s elektricky ovládanou překážkou, která umožňuje vytvoření válce, vlny či jazyka. Trénovat lze tedy různé vodácké disciplíny a techniky. Diváci, děti či manželky mohou úsilí vodáků sledovat z vybudované tribuny. Kdyby jim snad podívaná neskýtala dostatek vzrušení, mohou se jít rozptýlit do nedalekého Kalikovského mlýna, který kromě výborné restaurace nabízí také bowling, squash a mnoho dalšího sportovního vyžití - viz www.kalikovskymlyn.cz

Provoz playspotu zajišťuje TJ Union Plzeň, ježdění je pro všechny zdarma. Vodákům, kteří si chtějí přijet do Plzně zajezdit, doporučujeme shlédnout kalendář provozu na našem webu vodáckého oddílu TJ Union Plzeň - odkaz "Playspot  Kalikovák", eventuelně se domluvit s lidičkami, co jsou proškoleni v manipulaci se spotem a rádi s vámi pojezdí. Ideální je průtok z VD Hracholusky ca 4 až 13 m3/s, na závod je zajištěno 6 až 13 m3/s.

Rychlé odkazy:
Kalendář provozu - aktuálně vyhlášené akce na playspotu, možnost rezervací na akci.
Kontakty - kontakty na osoby proškolené a zodpovědné za provoz playspotu. Domluva termínů pouštění playspotu.
Vodní nádrž Hracholusky - aktuální vodní stav a průtok.
Fotogalerie - výběr fotografií z průběhu stavby.