Zabezpečení loděnice

Dnes (14.5.) krátce po 12 hod. "kdosi" nezadal kód pro vstup do objektů v loděnici a opakovaně (4x) zde vyvolal poplach. Stalo se to již mnohokrát. Snažím se to chápat, "zvyk je prostě železná košile", ale když už se vám povede vstup do kteréhokoliv objektu v loděnici bez zrušení el. střežení vězte, že mimo možného alarmu přímo v objektu, u několika dalších lidí zvoní mobilní telefon s hláškou "LODĚNICE POPLACH". Je proto třeba neprodleně zavolat Jirkovi (602948338) nebo Járovi nebo Petrovi, kteří hlášení dostávají a snaží se (v případě, že nikdo svou chybu neoznámí) v nejkratší možné době dorazit do loděnice. Bylo tomu tak i dnes a nebýt zdržení na cestě, viník by to ode mne schytal na místě. Což neznamená, že je problém dohledat možného narušitele. Do loděnice jsem dorazil, objekty jsem zkontroloval, vše bylo uzavřené a nepoškozené. To ale neznamená, že se nic nestalo. Jel(i) jsme přes celou Plzeň, abych chránil náš majetek jen proto, že dotyčný(á) se ani nenamáhala planý poplach zavoláním zrušit! 
Jak jsem již v úvodu napsal, pochopím, že se to může stát, ale je třeba správně reagovat a zbytečně nezatěžovat další. Může se stát, že příští poplach planý nebude a nikdo tam nepojede. Dále si myslím, že není možné podobné situace donekonečna řešit pouhým káráním nebo domluvou (jak by asi vypadala situace na silnicích, ve škole nebo kdekoliv jinde, kdyby "chyby" byly pouze pod sankcí domluvy :silly: 
El. zabezpečení je v loděnici pro větší bezpečnost našeho majetku a je v našem společném zájmu, aby jsme jej proto řádně používali. Samozřejmě se to nemusí někomu líbit, ale v tomto případě je nutné se společným pravidlům přizpůsobit tj. přijmout pravidla nebo skupinu opustit.
Tak, jak to máme v záhlaví našich stránek "v nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením."
Díky za pochopení.
Jirka