Novinky na stránkách 2015

Ahoj Vodačiska,
tak jsem tu pro vás připravil takový jako vánoční dárek... ;-)

Stručně o novinkách na stránkách (doporučuji přečíst až do konce... ;-) ):

 

1) Nový design
- to je ta změna, co teď vidíte na na první pohled. Dosavadní verze, kterou jsme měli po celý poslední rok byla pouze narychlo zpytlíkovaná díky loňskému napadení hackery... a mě se prostě nelíbila, ale neměl jsem celý rok pořádně moc času, abych to udělal k obrazu svému. Takže jsem celý rok v hlavě vymýšlel nový design a od listopadu na tom pilně pracuji a dávám to dohromady a tady konečně máte výsledek.

Některé změny na hlavní stránce:
Podtržené nadpisy jednotlivých "sekcí" hlavní stránky jsou odkazy a směřují tam, s čím mají souvislost. Na hlavní stránce je např. nově nyní vidět i naší facebook stránku, kterou před časem založil Wally (určeno zejména pro ty, kteří facebook nepoužívají), odkaz na fotogalerii, kde jsou nyní všechny dostupné fotografie, které souvisí s naším oddílem.... a tak dále....

2) Nový kalendář akcí
Jedná se o úplně novou komponentu, která je na světě od letošního podzimu, a která by mohla, jak doufám, splňovat naše požadavky. Jedná se zatím o vývojovou (ne ostrou) verzi, ale základní věci tam již fungují:

Hlavní (již funkční) novinky:

Přihlášený uživatel nyní může:
- založit, zrušit a editovat akci.
- může se přihlásit a odhlásit z akce.

Upozornění: zatím vám nebude fungovat možnost zadání opakování akce (např. Tělocvična každý čtvrtek) - možnost k opakování tam již je vidět, ale nefunguje, takže to zatím nepoužívejte.

Jak na to? Některé věci intuitivně pochopíte, a pokud ne, tak postupně doplníme informace v sekci Otázky a odpovědi, podle vašich otázek.

3) Kapky z internetu
- odkazy na aktuální články z několika vodáckých webů (Raft.cz, Cnawr.cz, Hydromagazin.cz, canoekayak.com a paddlers.com) . Pokud víte o nějakém webu, který by jste tam chtěli doplnit, tak mi dejte vědět. Podmínka je, že musí mít funkční kanál RSS.

4) Přihlášení, hesla a uživatelská jména
- zústávají stejná, pokud se někomu nejde přihlásit (databáze uživatelů je stará cca 2 měsíce, pokud jste si někdo mezitím měnil heslo nebo provedl novou registraci, tak vám to teď nepůjde), dejte vědět, opravíme to. Přihlášení je nyní v odkaze v horním menu vlevo, odhlášení zase v "Moje menu", které se objeví po přihlášení.
- po přihlášení je možnost přidávat a upravovat své příspěvky na nástěnce, v kalendáři a v diskuzním fóru. Diskuze k jednotlivým článkům na nástěnce je možná po přihlášení, po kliknutí na název článku je pak možnost dole v článku založit nové vlákno nebo přispět do již založeného. Nepřihlášený uživatel může pouze číst.

5) Otázky a odpovědi
Protože není v mých silách v jednom článku popisovat co je vlastně nové a jak to používat a dle mých zkušeností se občas několik lidí stejně zeptá znovu na stejnou věc, tak jsem připravil novou sekci Otázek a Odpovědí (FaQ).
Zde můžete zadat libovolný rozumný dotaz ohledně funkčnosti stránek či informací ohledně našeho oddílu atd., které potřebujete vědět a jakmile bude hotová odpověď, tak zde bude i zveřejněná i pro všechny ostatní. Odkaz najdete buď v menu Nástěnka - Oddílové informace nebo ve svém "Moje menu", které je dostupné po přihlášení.

6) Nová verze redakčního systému, vyšší verze PHP - informace pro znalce
Během práce na novém designu bylo oznámeno, že dosavadní vývojové větvi systému Joomla (náš redakční systém) končí vývoj a že v budoucnu je doporučen přechod na další verzi, která již nějaký čas funguje souběžně s dosavadní verzí. Takže jsem to vzal při jednom a řeknu vám, že s tím bylo nejvíc práce, ale jsem rád, že migrace dat a upgrade jednotlivých komponent na novou verzi je úspěšně hotová, protože mi to jako adminovi našich stránek v budoucnu ušetří spousty dalších problémů.

Joomla! 2.5.24 -> Joomla! 3.3.6
https://docs.joomla.org/Joomla!_CMS_versions
PHP Version 5.3.3-7 -> PHP Version 5.4.25

7) Moje resty
- Dosud nejsou upraveny úplně všechny odkazy v menu ČPV Otava a Playspot. Hlavně bych chtěl zaktualizovat a zestručnit informace pro klíčníky a pádlaře - informace jsou zde teď dost neaktuální, potřebuje to upravit. Dejte mi vědět, co si myslíte, jaké informace jsou hlavní a důležité (všeobecné informace, informace pro klíčníky a informace pro zájemce o puštění playspotu.)
- Upravit design některých odkazů z hlavního menu.
- Kanály RSS našeho webu, diskuze atd.. , vyhledávání na webu: ještě vymýšlím kam a jak vložit odkazy na tyto funkce.
- Mobilní verze webu - ještě nejsou hotova všechna potřebná nastavení pro plynulý chod, dám vědět, až to bude funkční.
- Vím o několika dalších problémech s funkčností této nové verze, ale vypisovat je tu nebudu, třeba na to, než to opravím, ani nepřijdete ;-).

8) Vaše pomoc
Pokud přijdete na něco, že něco nefunguje nebo, že něčemu nerozumíte, tak mi prosím dejte vědět, protože není v silách jednoho člověka, aby otestoval veškeré možnosti a kombinace. Já vám pak řeknu jestli to tak má být nebo ne a proč. ;-) a pokud to bude v mých silách, tak se pokusím napravit případné problémy.

 

Tak a teď už je na vás, aby jste psali příspěvky, zprávy z akcí, posílali fotky atd., ať taky na těch našich stránkách máme něco aktuálního ;-).

Díky za spolupráci a za pozornost.

Váš Králík