Novinky na našich stránkách.

Více
22. pro 2009 11:10 #1462 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Zběžně jsem projížděl naše stránky a chtěl bych poznamenat:
položka "Kontakty" v horním menu:
- jsou tam jen formuláře, na které můžeš poslat email.
Chápu ochranu osobních dat, potom bych to teda nenazýval Kontakty ale třeba "Napište nám". A přitom vedle v "ČPV Otava" je normálně mejl a telefon na Jirku?!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2009 13:59 #1466 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Jo, Pulce, to mas asi taky pravdu. Na upravu kontaktu se uz taky nejakou dobu chystam. Mam v planu tam uvest i lidi, kteri jsou vedoucimi oficialnich akci naseho oddilu a dam tam na vsechny telefonni cisla, ktera budou normalne videt. Jinak kontakt pres formular tam zustane, nechci, aby tam byl zbytecne videt email kvuli spamovacim robotum (vim, ze by to slo resit i jinak, treba obrazkem emailu jako je to treba na facebooku nebo na Hydru) a taky treba vim, ze nekdo si to treba nepreje, aby jeho email byl viditelny na strankach. Takze diky formulari se zprava vzdy dostane do urcenych rukou (kazdy ma svuj) a pritom je email "neviditelny"...

A to ze kompletni kontakt na Jirku je uveden v propozicich na Otavu, to tak bylo vzdycky a Jirkovi to nevadi. Tak to tak je.¨

;)

Mozna o svatcich se k tomu dostanu, ted mam jeste praci v praci.... :S

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
03. bře 2010 14:58 - 03. bře 2010 14:59 #1606 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Playspot - přihlašování na ježdění
Ad playspot - přihlašování na ježdění.
Trochu jsem si s tím hrál a dospěl jsem k následujícímu.
Na každé ježdění bude vypsaná akce v kalendáři. (viz: "Pokusný termín playspotu" v menu Playspot kalikovák - kdy se jezdí?)
To je nutné zlo, kterým zajistíme, že tam někdo přijde zvednout strojku a že tam nebude sám. Na tu akci se může přihlásit i v našem fóru neregistrovaný účastník. Tady vidím problém v tom, že tento neregistrovaný se pak nemůže sám odhlásit. (Pouze napsáním emailu Králíkovi.) To podle mě nepude dost rychle, aby se to autor akce dověděl včas a mohl se podle toho zařídit. Předpokládám teda, že je určenej spodní počet lidí (2?), kvůli kterým se to pustí.
Navrhuju, abyse zrušila možnost hlásit se neregistrovaným lidem. Registrace nic nestojí a trvá minutu, takže v tom problém neleží. Nám to naopak dá větší možnosti. Např poslat email všem přihlášeným, když se akce zruší nebo posune atd. (nevím, pouze předpokládám)
Považuju pružnost domluvy za klíčovou a jako potenciální klíčník nechci pokaždý všechno řešit po telefonu. Covynato?
Poslední úprava: 03. bře 2010 14:59 od Pulec.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
03. bře 2010 19:38 #1608 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Playspot - přihlašování na ježdění
Pulce, ja vicemene souhlasim s tim, ze ten kdo by se hlasil na akci v nasem kalendari akci, by mel byt registrovan na nasich strankach. Prihlasovani neregistrovanych jde pripadne jednoduse vypnout.
Tim odpadne ucastnikovi nutnost psat pokazde sve jmeno a heslo pri prihlasovani na akci - staci mu kliknout na tlacitko rezervovat, kdyz je prihlasen na strankach. Muze se i z akce odhlasit. A sef akce se kdykoliv pak muze kouknout na aktualni stav. Moznost posledniho odhlaseni nebo prihlaseni se nastavuje v datumu a casu prihlasovaci lhuta pri zadavani akce, takze si to muze upravit kazdy sef akce, aby tam byla nejaka rezerva....

(Samozrejme to ale nikdy nezaruci to, ze se nekdo prihlasi a pak neprijde, a pritom se neodhlasi tady na strankach. Takze sef akce muze byt na akci sam a nebude to stejne vedet.... )

Ruseni akce - v kalendari muzu nastavit (nyni je to vyple), aby to posilalo mail vsem prihlasenym, pokud se akce rusi. Nemam to poradne vyzkouseno, zda se ten mail posle i pokud se prepise treba jen datum, cas, propozice v akci. To bychom museli vyzkouset. Asi to budeme zkouset v Tebou vytvorene pokusne akci na playspot, tudiz se vsem predem omlouvam, pokud nekomu prihlasenemu na tuto akci prijdou nejake nevyzadane maily. Tedy to jako znamena, ze tuto moznost informaci pro ucastniky dneska zkusebne zapnu.

Nektere dalsi moznosti (sablona pro akci apod.) zatim nefunguji tak jak maji, pry to bude resit dalsi verze kalendare (ktera mela byt hotova koncem unora, ale zatim neni) - docetl jsem se na foru podpory pro tuto komponentu.

Pulce, jinak navrhuji nejake osobni pracovni setkani (spolecne treba s Jirkou a pripadne ostatnimi zainteresovanymi), za ucelem sepsani "vseobecnych propozic - provozniho radu" pro playspot. Domlouvat se takhle po mailu a telefonu je trochu krkolomne, a vic hlav vic vi, ze jo? :-)

To je zatim asi zase vsechno z me hlavy....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2010 10:04 - 05. dub 2010 12:35 #1708 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Velikonoční novinky na našich stránkách
Velikonoční novinky na stránkách

- Jsou upraveny kontakty na členy oddílu- rozděleno do sekcí (Vedení, ČPV Otava, Playspot, Všichni) a vytvořeny odkazy v horním menu.

Prosím všechny o kontrolu vašich telefonů. Pokud se tam někdo nenajdete a chcete být uvedeni v kontaktech na stránkách, tak mi buď pošlete váš email (nebo se registrujte na našich stránkách) a vaše telefonní číslo, případně další info o vás (třeba www stránky, icq, apod), které chcete mít u sebe uvedeny.

- V hlavním horním menu jsem za pomoci Kubánce vytvořil menu Playspot - všeobecné informace (základní info Playspotu s odkazy).

- Uveřejněna Kubáncova galerie ze stavby playspotu.

- uveřejněn odkaz na naše stránky na Facebooku (správce je Wally). Najdete ho dole, (původně tam byl modul Náhodně z obsahu)

Co je v přípravě:
- pravidelný automatický týdenní "newsletter" - možnost zasílání emailu s novinkami na našich stránkách - nyní v testování.
Poslední úprava: 05. dub 2010 12:35 od Kralik. Důvod: Doplnění novinek

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2010 15:31 #1729 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Tento zápis skoro nic neznamená, jen taková králíčí zkouška.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2010 16:30 #1740 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Novinky v kalendáři:

Pro urychlení a zjednodušení zadávání akcí do kalendáře (třeba akce na playspotu) jsem vytvořil každému nový odkaz v jeho user menu, které se vám zobrazí po přihlášení na stránky Zadání akce do kalendáře - odkazuje to přímo na stránku, kde lze zapsat akci do kalendáře - nemusí se tedy složitě překlikávat přes menu Kalendář akcí a dále.... jak tomu bylo doposud.

Z důvodu, že občas někdo nevěděl jak pracovat s kalendářem akcí a nechtělo se mu číst návody, tak jsem doplnil a upravil překlad komponenty pro kalendář - zejména jsem doplnil základní informace "nápovědu pro práci s kalendářem" (třeba jak vypsat přihlášené lidi, jak smazat rezervaci apod. Příslušné informace jsou vždy v okně Kalendáře nahoře.

V přípravě je další urychlení pro zadávání akcí na playspotu, každý klíčník bude mít svou šablonu, díky které se pak budou moci zadávat jen 4 základní informace: číslo akce, čas začátku, konce a přihlašovací lhůta. Ostatní základní informace již budou předvyplněny - takže to významně ulehčí práci při zadávání akcí na playspotu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2010 05:28 #1753 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Čerstvě jsou uveřejněny dokumenty Základní pravidla pro přihlašování a organizaci akcí na playspotu a Provozní řád playspotu. Vše najdete v horním menu Playspot Kalikovák. Doporučuji k přečtení všem co chtějí chodit na playspot a všem klíčníkům, pokud to ještě neudělali.

Jsou zadány pevné termíny playspotu v kalendáři do konce měsíce. Volný termín pouštění může vyhlásit, kterýkoliv klíčník playspotu, proto sledujte kalendář.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik
  • Návštěvník
  • Návštěvník
19. dub 2010 13:52 #1796 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách. TEST
Zkouška jestli tohle projde? Tedy předstírat nepřihlášenej vyplněním jména někoho z registrovaných.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
19. dub 2010 13:55 #1797 od moucha
moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách. TEST
Hmm tak bohužel prošlo. Škoda že se s tím nedá nic dělat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 12:00 - 26. dub 2010 12:07 #1812 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukášek během neděle opravil po naší předchozí vzájemné domluvě následující věci na našich stránkách. Tímto mu za nás všechny děkuji.:

Chybné řazení příspěvků po přihlášení na stránkách z modulu Aktuálně z diskuze - opraveno. Nyní funguje každému správně, podle toho jaké řazení má nastaven ve svém profilu v diskuzi.

Zobrazení nejbližších akcí:
- nyní modul zobrazuje aktuální akce, které nejsou zařazeny v kategorii Playspot. Akce playspotu se zobrazují v měsíčním kalendáři pod tímto výpisem nebo v menu Playspot - Kdy se jezdí? (V menu Kalendář akcí se zobrazují veškeré zadané akce, včetně playspotu!)

Odeslání příspěvku z vlákna do mailu
- pokud to máte u nějakých vláken z diskuze nastaveno, tak nyní by vám do mailu měl dojít celý příspěvek.
Poslední úprava: 26. dub 2010 12:07 od Kralik. Důvod: doplnění informací

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 13:18 #1815 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Hoši dobrá práce! já žasnu :woohoo:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 13:31 #1817 od Ii
Ii odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
nechce se mi věřit, že by Lukášek něco takovýho během neděle zmáknul :woohoo:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 17:32 #1818 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Poslední dnešní novinka, kterou jsme s Lukáškem připravili:

Do popisu akcí v kalendáři akcí jsme provizorně přidali tlačítko "Seznam přihlášených", a doufám, že každý pochopí k čemu je.... ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 18:28 #1819 od Martin
Martin odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Králíku funguje změna vedoucího akce? Snažil jsem se o to několikrát, ale přijde mi, že bezúspěšně.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 18:49 #1820 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Kalendář akcí - okno Editace akce - zvolit akci, kterou chceš měnit - tam změníš pořadatele a pak uložíš.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 18:55 #1821 od Martin
Martin odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Jasný, ale mrkni na středeční spot. Když dám editaci akce, tak už jsem tam napsanej já, ale v popisu v kalendáři vidím pořád Járu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 19:00 #1822 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
To je jasný. Popis akce není organizátor přeci. Ten taky můžeš přepsat. V editaci akce musíš ale kliknout dole na Další nastavení a tam je zadán text popisu akce - ten připadně musíš přepsat. Každý má ve své šabloně v tomto popisu zadaný svůj kontakt a další věci, aby to nemusel psát pokaždé. To si můžeš kdykoliv upravit jak chceš, např dopsat další dodatečné informace k akci apod....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 19:11 #1823 od Martin
Martin odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Supr, teď už jsem to zmáknul. Dík

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 22:31 #1826 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
no jo Íí, taky bych tomu asi nevěřil, zvláště po shlédnutí videí ze soboty...
Ale prostě byl koník dlouho přivázanej v ohradě a teď skotačí po horách :-D
A teď mě napadá, že ta alegorie spolu se sobotou krásně koreluje...Von ten koník je vlastně Tříprst...
Ty videa na telefonech by se měly zakázat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 05:44 #1827 od Bobika
Bobika odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Máš být jako mustang a nenechat se uvázat :laugh:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 09:24 #1833 od moucha
moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Sláva osvícenému administrátorovi, velká změna k lepšímu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 17:50 - 27. dub 2010 17:52 #1834 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Úprava modulu pro zobrazení obsazenosti playspotu:

- šedivá tečta - je zadán termín, ale nejsou příhlášeni min. 2 lidé. - playspot nemusí být spuštěn.
- zelená tečka - jsou přihlášeny (dle podmínek provozu) min. 2 osoby - playspot by měl být spuštěn.
- zelená postavička - na akci jsi přihlášen.

Pokud najedete na tečku, tak vidíte stručnou informaci o akci, včetně počtu aktuálně přihlášených. Kliknutím na tečku se dostanete do popisu akce -> možnost přihlášení.
Poslední úprava: 27. dub 2010 17:52 od Kralik. Důvod: doplnění informací

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2010 06:16 - 28. dub 2010 06:27 #1835 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
hoši vy se mi snad zdáte, to je krása:-)

jo a když je tam paňáček tak to znamená, že jsem přihášenej já?

sám si odpovím, je to tak. zkoušel jsem to.
Přílohy:
Poslední úprava: 28. dub 2010 06:27 od Pulec.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
30. dub 2010 13:18 #1840 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Páteční výpadek provozu našich stránek.

Náš hosting začal přesouvat naše www stránky na jiný, prý lepší server. Oznámili mě, před cca 3 týdny, že přesun proběhne během 14 dní. Bohužel k tomu došlo zrovna dnes a ještě vše nefunguje tak jak má.
Podporu na hostingu jsem tak trochu zprcal a doufam, ze behem vikendu vsechno opravi a naladi tak, jak bylo pred tim a vse bude opet funkcni. Zatim nefunguje presmerovani z domeny www.vodacitjunion.cz a spatne se nacitaji styly (sablona stranek). Takze zatim funguje (trochu) odkaz oddil.vodacitjunion.cz
Hosting je informovan, pry na tom pracuji.

Lukasku, ftp pristup ne testovaci domenu Ti nastavim znovu, az bude vse ostatni funkcni. Cela administrace hostingu bude totiz nova a stare ftp pristupy zrusili.

Za zpusobene neprijemnosti se omlouvam, i kdyz chyba neni na moji strane....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: JirkaBobikaBařka
Vygenerováno za 0.477 sekund