Dobrovolná sbírka na playspot v Plzni

Playspot v Plzni – máme stavební povolení, chybí peníz 

Již nějaký pátek se Kubajz a pár ostatních plzeňských pádlerů snaží přesvědčit zástupce města o nutnosti vybudovat místo určené k vodáckým radovánkám. Doposud je naše Plzeň, která je doslova protkána řekami, bohužel z vodáckého hlediska poměrně bezvýznamná a trénuje se na „flatu“.

Na jaře došlo k obratu a náš oddíl, TJ Union Plzeň, získal stavební povolení na vybudování spotu v náhonu Kalikovského Mlýna.

Mlýn samotný se nachází na řece Mži. Je kousek od centra a zároveň v klidné části města s přilehlou odpočinkovou zónou. Sečteno a podtrženo, skvělé místo pro vybudování vodácké atrakce.

Kalikovský Mlýn má ale turbínu. Vzniknuvší překážka bude mít vliv na hladinu řeky a je proto nutné ji vybudovat tak, aby byla snadno ovladatelná a bylo možné ji sklápět. Rázem víme, kde je „zakopaný pudl“ - projekt je velmi finančně náročný. Kalkulace mistra Kubánce se vyšplhala na 650.000,- Kč. V současné chvíli náš oddíl podává žádosti o různé dotace, abychom byli schopni spot postavit. Město však požaduje spoluúčast, kterou odhadujeme min. na 200.000,- Kč.

Vyhlásili jsme proto dobrovolnou sbírku na podporu výstavby playspotu.

My, členové oddílu, jsme již shromáždili ve svých řadách 47.000 Kč. Touto cestou Vám nabízíme možnost podpořit tento projekt a přispět nám na stavbu playspotu. Budeme vděčni za jakoukoliv účast – finanční podporu či kontakt na případného sponzora. Bohužel všem jednotlivcům nemůžeme zaručit nic jako podepsaný litr betonu v náhonu :o). Výsledkem snad bude parádní playspot, kde všichni užijeme spoustu radosti. 

Přispět můžete na účet TJ Union Plzeň: 276227513/0300; variabilní symbol: 6666  nebo „cash“ Milče kdykoliv ji potkáte. 

Průběžný vývoj sbírky budete moci sledovat na našem webu.  

Všem díky.

Za vodáky TJ Union Plzeň

Míla

P.S. Další dosud známé informace najdete v novém odkaze vlevo v hlavním menu Playspot Kalikovský mlýn. Zde budou i informace o aktuálním stavu konta.